okolica Trzebiatów

Trzebiatów jest bardzo pięknym, starym miastem. Do najciekawszych miejsc zaprowadzi Państwa "Szlak Staromiejski" oznakowany czerwoną farbą na chodnikach. Trasa zaczyna się na rynku. Na jego środku wznosi się ratusz z dziedzińcem i drewnianą wieżą zegarową. W pobliskości Ratusza mieści się Kościół Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny. Jego wieża liczy 90m i w dawnych czasach służyła rybakom jako latarnia morska. Niedaleko kościoła mariackiego, wznosi się XVII-wieczny pałac. Obecnie mieści się tu Trzebiatowski Ośrodek Kultury. Na narożniku ul. Zajazdowej w centrum miasta można zobaczyć "słonia", XVII-wieczne malowidło wykonane techniką sgraffiti na ścianie kamienicy. W miejscowości zachowały się także resztki murów obronnych i Baszta Kaszana.

W oddalonym o 10km od miasta Mrzeżynie znajdą Pańswo w sezonie letnim moc atrakcji. Miejscowość posiada szeroką plażę i port rybacki, gdzie można wyczarterować łódź lub wypłynąć w morze zabytkowym statkiem pirackim.

24km od Trzebiatowa nad morzem znajduje się Kołobrzeg. Do najważniejszych zabytków miejscowości należą: ratusz, bazylika konkatedralna, kamienica średniowieczna w której mieści się obecnie Muzeum Oręża Polskiego, Baszta Prochowa, Akademia Rycerska, Reduta Morast. Kołobrzeg znany jest jako uzdrowisko. Miasto charakteryzuje się dobrym mikroklimatem o właściwościach leczniczych oraz piękną, sześciokilometrową plażą wraz z morskim kąpieliskiem.

16km na zachód od Trzebiatowa położona jest miescowość nadmorska Niechorze. Oprócz pięknej plaży znajduje się tam Latarnia Morska, która jest udostępniona do zwiedzania. Jadąc dalej na zachód 10km znajduje się kolejny kurort wczasowy - Rewal.

Pokoje Gościnne Kamienica
Ul. Rynek 7
72-320 Trzebiatów
Woj. zachodniopomorskie

tel. +48 503 553 663
pokoje.trzebiatow@o2.pl

King of creative projects! SHADOWART

 

Pokoje Gościnne Trzebiatów, nocleg Trzebiatów, noclegi Trzebiatów, pokoje Trzebiatów